Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. HIIT vo vašom tuku!
03.08.2020

HIIT vo vašom tuku!Maximálne trvanie výcviku: 30 minút, frekvencia: 2 až 3-krát týždenne. Účinok: tuk sa vzdáva! Toto nie je sen, je to fakt! Čoraz obľúbenejšie je stále sa opakujúce školenie, ktoré sa vyznačuje vražedným tempom.

Školiace metódy sa vyvíjajú každý deň. V súčasnej dobe je HIIT (High Intensity Interval Training) medzi nimi najúčinnejší vo večnom boji proti tukom. Okrem toho môžete cvičiť kdekoľvek (v telocvični, na ihrisku, doma), bez špeciálneho vybavenia. Na odpočítanie stačí iba stopky. Každý by to mal vyskúšať.

Čo je HIIT?Ide o školenie založené na premenlivom čase cvičenia. Hlavným faktorom je vzťah medzi pracovným časom a aktívnym prerušením vrátane srdcového rytmu, čo je indikátorom intenzity. Pracovnému času s vysokou intenzitou (max. 95% HR) by malo predchádzať dlhá doba aktívneho odpočinku so strednou intenzitou. (Max. 65% HR).

Ako funguje HIIT? Úžasný EPOC!Intervalový tréning je založený na zvýšenej spotrebe kyslíka po tréningu (EPOC). Tento proces sa často nazýva "po horení", čo znamená zvýšenú aktivitu metabolizmu po tréningu. V dôsledku toho sa spaľuje viac tuku pri odpočinku, spánku, práci pri stole alebo pri čítaní ranných novín pri šálke obľúbenej kávy alebo zeleného čaju.

Jednoduchá fyziológia (nuda, ale stojí za prečítanie)Telo môže pracovať s prevahou aeróbneho alebo anaeróbneho energetického systému. Počas tréningu s vysokou intenzitou používa vaše telo anaeróbny systém, čo znamená, že môžete pracovať v rýchlom slede (napríklad Usain Bolt v 200 metrov sprinte). Po tréningu vyzerá telo ako bojisko. PH tela klesá, svalové bunky sa ničia a svalové palivo (svalový glykogén) je vyčerpané. Telo je v troskách.

Po tejto vnútornej vojne potrebuje telo kyslík, aby uskutočnilo celý rad biochemických procesov a samozrejme ďalšie produkty, ktoré sa regenerujú. Zvýšená spotreba kyslíka spôsobuje okrem iného aj možnosť obnovy poškodených tkanív, anabolických procesov a doplnenie straty svalového glykogénu. Vyššie uvedené procesy prebiehajú počas odpočinku, čo znamená, že zvýšený metabolizmus spaľuje viac telesného tuku, keď spíme, čítame knihu alebo sledujeme obľúbená séria!

Vedci dokázali, že zvýšený metabolizmus po tréningu HIIT trvá 24 hodín! Iné štúdie hovoria, že zvýšený metabolizmus po tomto type tréningu sa zvyšuje o 13 percent. 4 hodiny po tréningu a 4 percentá. po ďalších 16 hodinách! Záver: Kalórie spaľujeme stále! Skvelé, však?

Vzorkovanie tréninguAko ste sa už naučili, výcvik HIIT je rozdelený do 3 fáz: zahrievanie, intervaly a ubezpečenie. Každá fáza musí nastať. Metódu HIIT je možné používať 2 až 3-krát týždenne. Nemali by ste kombinovať iné typy školení v ten istý deň a určite nie počas tej istej výcvikovej jednotky. Medzi tréningom HIIT musí existovať 1 - 2 dňová prestávka, pretože je to tréningová metóda, ktorá na telo kladie veľký tlak.


Môžete použiť rôzne cvičenia a upraviť načasovanie ich vykonávania alebo prestávok. Môžete použiť cvičenia ako: beh, burpee, drepy, skákacie zdviháky, cvičenia na
wioślarzu. Poďme! lano, energetická veža,

Príklad 1. Pre ľudí, ktorí začínajú s HIIT Zahrievanie: 8 minút (dynamické rozťahovanie celého tela po 5-minútovom joggingu). intervaly: Fáza maximálnej intenzity - rýchly chod - 20 sekúnd. Fáza strednej intenzity - jog - 40 sekúnd. Intervaly opakujte 5 až 6 krát. Upokojte sa: 5 minút chôdze a potom statického rozťahovania.

Príklad 2. Pre pokročilých ("Trainoholics") Zahrievanie: 8 minút (dynamické rozťahovanie celého tela po 5-minútovom joggingu) intervaly: Fáza maximálnej intenzity - Sprint - 30 sekúnd. Fáza strednej intenzity - jog - 30 sekúnd. Intervaly opakujte 6 až 8 krát. Upokojenie: 5 minút chôdze, po ktorej nasleduje statické strečing. Tip.

Prečo píšem o HIIT? Pretože to funguje, ale musíte pamätať na to, že nie každý to dokáže uplatniť. Najskôr sa na tento tréningový spôsob pripravte, aby ste sa pri tomto type tréningu nepoškodili. Pripravte svoje telo na namáhavé cvičenie vopred. Ak máte v úmysle urobiť tréning HIIT zameraný na beh, pripraviť sa na túto metódu, navrhujem jogging po dobu 3 týždňov (3-krát týždenne - 5 km pri 7 km / h) a beh na ďalšie 3 týždne (3-krát týždenne). týždeň - 5 km pri rýchlosti 9 km / h). Prispôsobte sa úsiliu a konajte s touto úžasnou tréningovou metódou.

(Autor článku nezodpovedá za žiadne zranenia a traumy spôsobené počas školiaceho procesu plánovaného na základe vyššie uvedeného článku.)
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi