Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Najlepšie tréningové plány na zlepšenie vašej sily
03.08.2020

Najlepšie tréningové plány na zlepšenie vašej sily

Prečo sa oplatí zvyšovať silu?Zvyšovanie svalovej sily je základnou podmienkou rozvoja postavy z hľadiska svalov . Na jednej strane, práca s veľmi ťažkými zaťaženiami núti telo prispôsobiť sa a zvýšiť počet svalových vlákien, na druhej strane, čím väčšie zaťaženie používame pri maximálnych opakovaniach, tým väčší objem budeme môcť vykonávať počas cvičení v rozsahu 8 - 12 opakovaní zameraných na hypertrofiu. Ďalším argumentom na zlepšenie sily je predchádzanie zraneniam . Práca v plnom rozsahu pohybu v zložených cvičeniach zlepší hustotu kostí a pevnosť kĺbov a šliach. V mnohých prípadoch je svalové skracovanie reakciou nervového systému na nedostatočnú silu - je to ochrana pred zranením a zlepšenie tohto aspektu sa môže vyskytnúť aj pri zvyšovaní svalovej sily.

zvýšenie pevnosti 2

ZačiatočníciZačiatočníci by sa mali zamerať na osvojenie základných pohybových vzorcov, ktoré sa potom používajú v kombinovaných cvičeniach, ako sú drepy, mŕtve ťahy a ťahy. Je potrebné natiahnuť skrátené svalové skupiny a aktivovať svaly, ktoré sú oslabené v dôsledku sedavého životného štýlu. Vo väčšine prípadov budú skrátené svaly zahŕňať prsné svaly, štvorhlavý sval a extenzory bedrovej chrbtice, zatiaľ čo oslabené svaly gluteálnej, bicepsovej a priečnej brušnej dutiny. Správna príprava tela môže trvať až niekoľko mesiacov práce, ale v budúcnosti vás ochráni pred zraneniami a zabezpečí rýchly rozvoj vašej postavy.

plán pre začiatočníkov - FBW 5x5zábradlie, rozdelte medzi 2 a 3 cviky v 5 sériách po 5 opakovaní, každé s konštantným zaťažením. Hmotnosti by sa mali zvoliť tak, aby bolo možné vykonať aspoň jedno opakovanie nad predpokladaným počtom, čo umožní postupné zaťaženie z týždňa na týždeň. V základných bitkách stojí za to zvýšiť hmotnosť činky o 5 kilogramov. palica, bench bench, stojace, barbell veslovanie a push-up na Cvičenie celého tela (FBW) je výcvik, v ktorom vykonávame pohyby zahŕňajúce celý telo na jednej jednotke na základe zložených cvičení. Vykonávanie troch tréningov počas týždňa s jednodňovou prestávkou medzi sedeniami bude pre začiatočníkov viac ako dosť. Cvičenia s viacerými kĺbmi, ako napríklad predná alebo zadná činka, squel, deadlift, pull-up.

zvýšenie pevnosti 3

FBW pre stredne pokročilýchTréning celého tela môže byť použitý na zvýšenie sily ľudí, ktorí trénujú dlhé roky. V tomto prípade bude nemenné spoliehať sa na základné bóje, ale stojí za to venovať pozornosť použitiu vhodných prestávok medzi sadami, ktoré by mali byť od 3 do 5 minút, a obohatiť plán o ďalšie cvičenia, ako sú rôzne typy dosiek na posilnenie, ohýbanie a predĺženie jadra. predlaktia zamerané na svaly bicepsov a tricepsov. Stojí za to posúdiť túto postavu individuálne a zaviesť niekoľko sérií cvičení zameraných na kompenzáciu akýchkoľvek disproporcií vo svalovej hmote.

Push Pull Nohy pre stredne pokročilýchĎalším spôsobom, ako rozdeliť tréning svalových skupín na celý týždeň, je Push-Pull-Nohy , V jednotke push zapojíme prsné, ramenné a tricepsové svaly rúk, v prípade ťahu to budú svaly chrbta a bicepsov a nohy znamenajú tréning štvorhlavých a bicepsových stehien, teliat a často brušných svalov. Cvičenia by mali byť vybrané tak, aby ste začali s pohybmi viacerých kĺbov, pri ktorých založíme rozsah opakovania od 1 do 5 a zvyšujú ich v priebehu nasledujúcich týždňov. Vo väčšine prípadov postačia dve až tri spoločné kúry so 4 až 5 pracovnými sadami a 1 až 2 podporné cviky pre menšie svalové skupiny. Je potrebné pripomenúť si obdobia odškolenia.

SummarySila je veľmi dôležitý motorický znak, na základe ktorého je možné neskôr účinne pracovať na hypertrofii alebo svalovej sile. Pravidelné používanie tréningových plánov na zlepšenie sily, striedané s obdobiami de-tréningu, počas ktorých nie sú v kontexte vývoja tela veľmi dôležité nielen svaly a kĺby, ale predovšetkým odpočinok nervového systému. Avšak stojí za to pristupovať k vybraným cvičeniam s pokorou, venovať veľkú pozornosť cvičebnej technike a počúvať reakcie tela na tréning. Vďaka tomu bude možné z dlhodobého hľadiska rozšíriť svoje možnosti. Dôležitým aspektom pri rozvíjaní sily bude primeraná regenerácia, preto sa oplatí postarať sa o dostatočný spánok, zníženie stresu a dodržiavanie diéty s nulovou alebo pozitívnou kalorickou rovnováhou.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi