Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Regenerácia - bez neho nedosiahnete požadované výsledky
03.08.2020

Regenerácia - bez neho nedosiahnete požadované výsledky

Contemporary LifestyleModerná spoločnosť sa vyznačuje rýchlym tempom života. Intenzívna práca, nadčasy, ďalšie projekty, príliš málo spánku, stres. Tieto a ďalšie faktory negatívne ovplyvňujú endokrinný systém a zdravie. Okrem iného prispievajú k zvýšeniu hladín kortizolu na úkor hladín testosterónu u mužov. Intenzívny tréning je v tele tiež liečený ako stresor. Na dosiahnutie dobrého zdravia a dosiahnutie požadovaného tvaru tela je potrebné udržiavať rovnováhu medzi faktormi "stresujúcimi" organizmus a faktormi ovplyvňujúcimi regeneráciu.

kortizol a testosterónV skratke je testosterón anabolický hormón, ktorý bude mať pozitívny vplyv na vzhľad tela a pohodu. Príliš veľa kortizolu bude opak. Kľúčom je nájsť rovnováhu medzi týmito dvoma. Zvyšovanie hladiny kortizolu bude pod vplyvom stresu, príliš malého spánku a nadmernej fyzickej aktivity, obezity a nízkokalorickej stravy. Príznaky zvýšenia hladiny tohto hormónu sú zníženie motivácie a zlá nálada, znížené libido, únava, podráždenosť, zhoršená kvalita spánku a menštruačné poruchy u žien. Aby kortizol neovládal iné hormóny, mala by sa zabezpečiť správna regenerácia.

Adekvátny spánokJedným z hlavných faktorov podporujúcich regeneráciu je spánok. Počas nočného odpočinku sa vylučujú testosterón a rastový hormón, čo umožňuje regeneračné procesy. Voľné radikály sa eliminujú, zápal sa odstráni a v mozgu sa vytvoria nové nervové spojenia. Správny spánok by mal trvať nepretržite od 6 do 8 hodín, od 10:00 do 18:00. Počas tejto doby regeneračné procesy prebiehajú najúčinnejšie. Dostatočne nízka teplota (okolo 20 stupňov), stmavená miestnosť a obmedzenie používania elektronických zariadení dve hodiny pred spaním vám umožní upadnúť do hlbokého a účinného spánku.

redukcia stresuStres bol vždy u ľudí. Je to nevyhnutné. Malo by sa však urobiť všetko, aby sa počas dňa obmedzila jeho výška. To prospeje vášmu fyzickému a duševnému zdraviu. V prvom rade by sa preto malo pristupovať k objavujúcim sa problémom na diaľku. Kvalitné zvládanie stresu a udržiavanie veselej mysle má neoceniteľný vplyv na duševné zdravie a následne aj na vzhľad postavy.

DiétaNa zníženie hmotnosti sa používajú diéty so zápornou kalorickou rovnováhou. Toto je dobré riešenie, pokiaľ taký spôsob stravovania nebude príliš dlhý alebo pokiaľ kalorická rovnováha nebude drasticky nízka. Oba tieto prípady budú podporovať vylučovanie kortizolu, ktorý ničí účinky akejkoľvek diéty a tréningu. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné prepojiť obdobia s nízkym obsahom kalórií s obdobiami s nízkym energetickým prebytkom. Pomôže to udržať hormonálnu rovnováhu. Položky v ponuke by mali byť nespracované, bohaté na vitamíny, minerály a omega 3 mastné kyseliny, ktoré sú protizápalové. vlákniny. Zvýšenie ponuky bude rozumné

TréningFyzická aktivita dáva stimul na zlepšenie vzhľadu postavy. Nemôžete to však preháňať počtom a intenzitou podnetov. Telo musí mať čas na obnovu poškodených svalových vlákien počas tréningu a na ich vybudovanie. Super kompenzácia vám umožňuje pripraviť telo na ďalšie úsilie. Je to determinant pokroku. Aby to fungovalo, potrebujete správne množstvo odpočinku. Preto by malo byť pre každé obdobie zvýšeného úsilia v oblasti školenia primeraný čas, v ktorom sa školenie vykonáva v obmedzenej miere alebo vôbec. Pravidelné prestávky v tréningu sú nevyhnutné na udržanie primeraného zdravia, kvality tela a atletického výkonu.

aktívny odpočinokČas medzi tréningovými jednotkami by mal byť venovaný zotaveniu. Toto však nie je to isté, ako úplne opustiť činnosť. Je to dobrý nápad predstaviť samostatné strečingové a samomasážne sedenia. Tieto ošetrenia prinesú do svalov výživné látky a zvýšia prietok krvi, čo zlepší fungovanie svalov. Na rovnaký účel sa dá použiť aj aeróbne úsilie s konštantným srdcovým rytmom, ako je chôdza, jogging alebo jemná jazda jazda na bicykli. Regenerácia bude tiež podporovaná striedavým desaťminútovým sedením v saune s chladnými sprchami a masážami.

doplnkyDodatok, ako už názov napovedá, je doplnkom k niečomu. Ich použitie šetrne podporuje špecifické procesy. Pilulky nikdy nenahradia správnu stravu, výcvik ani spánok. Často nezáleží na tom, či sa v spodnej časti vyskytnú radikálne chyby. Ak sú však splnené základné podmienky, môžete zvážiť použitie vhodných foriem
Ashwagandha, Forskolin, Rhodiola rosea zníži hladinu kortizolu a bude mať pozitívny vplyv na náladu. Pred spaním je potrebné postarať sa o primeranú hladinu vitamínu D3, najmä v jesenných a zimných mesiacoch, a o množstvo omega 3 mastných kyselín. magnézium, zinok a vápnik, aby sa upokojil a uľahčil proces zaspávania.

SummaryAdekvátna regenerácia tela je nevyhnutná pre udržanie hormonálnej rovnováhy a zdravia. Aby sa dosiahli predpokladané účinky tréningu, treba sa zamerať na primeraný spánok, pestrú a individuálne upravenú stravu s pozitívnym kalorickým vyvážením a zohľadnenie období s nižšou intenzitou a objemu tréningu v pláne výcviku. Okrem toho bude dôležité znižovať stres v každodennom živote. Nezabudnite naťahovať a masírovať svaly a tento pohyb je najlepšou formou odpočinku. Splnenie vyššie uvedených faktorov zaručí zlepšenie vzhľadu postavy a výsledkov odbornej prípravy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi