Vplyv masáže na regeneráciu po tréningu
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vplyv masáže na regeneráciu po tréningu
03.08.2020

Vplyv masáže na regeneráciu po tréningu

Regenerácia po tréninguZlepšenie ľudských pohybových schopností, ako je sila, vytrvalosť alebo flexibilita, je možné iba s primeranými prestávkami v tréningu, počas ktorých prebieha regenerácia po tréningu. Medzi jednotlivcami prebiehajú početné procesy na obnovu poškodených svalových vlákien, vyrovnanie kyslíkového dlhu a regeneráciu nervového systému. Správny čas na odpočinok tiež umožní superkompenzáciu, t. J. Zvýšenie pohybových schopností, takže telo je lepšie pripravené na ďalší tréning. Starostlivosť o pravidelný vzhľad prvku superkompenzácie vám umožní zvýšiť výkonnosť pohybového aparátu a celkovú fyzickú formu. Na tento účel je potrebné určiť primeranú frekvenciu tréningu, kalorický obsah stravy, čas venovaný spánku a implementáciu masáží a automasáže.

Vplyv masáže na teloTlak príslušných miest v tele počas masáže ovplyvňuje receptory vo svaloch, fasciách, väzoch a šliach. Receptory prevádzajú mechanické podnety na informácie prenášané nervovým systémom do mozgu. V reakcii na to mozog vysiela spätnú väzbu do oblasti masírovania. Vďaka nim môžu krvné cievy rozširovať, zlepšovať prietok krvi a lymfy cez dané miesto a znižovať svalový tonus. Zvýšená svetlosť krvných ciev vám umožňuje dodávať väčšie množstvo kyslíka a stavebných materiálov a odstraňovať odpadové produkty. Takto bude mať unavený a boľavý sval lepšie podmienky na rekonštrukciu.

Športová masážŠportová masáž je jednou z najpoužívanejších masážnych techník počas biologických regeneračných procedúr. Fyzioterapeuti a manuálni terapeuti ho veľmi často používajú pri svojej práci. Správne vykonávaná športová masáž znížením svalového napätia minimalizuje riziko zranenia, zlepší regeneráciu tela po tréningu a urýchli návrat do cvičenia po zranení. Primeraný mechanický tlak bude mať tiež pozitívny vplyv na mobilitu a rozsah svalovej práce. Je potrebné vedieť, že zníženie napätia mäkkých tkanív bude mať pozitívny vplyv na relaxáciu nervového systému.

Relaxačná masážDruhou najbežnejšou formou masáže je relaxačná masáž. Od vyššie opísaného postupu sa výrazne líši, najmä pokiaľ ide o intenzitu stimulov. Mechanický tlak je omnoho ľahší ako pri fyzioterapeutických procedúrach alebo automatickej masáži. Relaxačná masáž ovplyvňuje predovšetkým psychosomatický aspekt, jej úlohou je relaxovať myseľ a telo masírovanej osoby. Redukcia stresu bude mať pozitívny vplyv na nervový systém, čo následne zníži svalové napätie spôsobené stresujúcim životným štýlom alebo intenzívnou fyzickou aktivitou.

Automatická masážAutomatická masáž je v súčasnosti veľmi populárnou formou regenerácie po tréningu a prípravy motorického systému na tréning. Zvyčajne sa vykonáva pomocou
lopty s príslušným priemerom. Výhody tohto typu liečby sa nelíšia od využívania služieb športového masážneho terapeuta. rollerów, t. j. masážne valčeky, i Použitie samomasáže pred tréningom zvýši teplotu a prísun krvi do svalu a zlepší jeho pohyblivosť , čo pozitívne ovplyvní účinnosť cvičenia. Na druhej strane, prelomenie trénovaných svalov po ukončení tréningu pomôže vypustiť nahromadenú kyselinu mliečnu a produkty metabolizmu, čo prispeje k zrýchleniu regenerácie . Dôležitým aspektom použitia valčekov a guličiek je správna intenzita tlaku bez toho, aby došlo k veľmi silnej bolesti a primeraný výber masírovaných svalov, pretože nesprávny výber svalových skupín môže znížiť ich napätie a spôsobiť zranenia.

prah bolestiDôležitým aspektom športovej masáže a automassage je intenzita tlaku na mäkké tkanivá, pretože príliš ľahké podnety neprinášajúNie očakávané účinky a príliš veľa bolesti, ktorú športovec pociťuje počas procedúry, spôsobí obrannú reakciu zo strany nervového systému, ktorá nedovolí relaxovať cieľovú oblasť. Preto by ste pri práci na valci nemali spôsobovať príliš veľa bolesti, pretože okrem nášho utrpenia nedosiahneme žiadne výsledky. V takom prípade by ste mali zvoliť stupeň tlaku valca na konkrétnu oblasť tela, čo by malo za následok veľké nepohodlie, ale umožnilo by sme vykonať jemné pohyby v problémovom bode alebo pracovať v kĺbe umiestnenom nižšie alebo vyššie .
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi