Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Výhody zadržiavania
03.08.2020

Výhody zadržiavaniaDetraining znamená redukciu alebo nevykonávanie. Spočíva v obmedzení počtu tréningov, ich skrátení, znížení záťaže alebo zmene formy aktivity, napríklad z behu na plávanie, na bicykli alebo iných fyzických cvičení vykonávaných pri nižšej intenzite a frekvencii.

Kedy je to potrebné?Účelom zadržiavania je regenerácia tela. Toto je jeden z veľmi dôležitých krokov pri budovaní vašej formy počas celého roka alebo sezóny. Tento čas venujeme rekonštrukcii podľa zásady "jeden krok späť, dva kroky vpred". Kedy ich predstaviť a ako dlho by to malo trvať?

Optimálne obdobie by malo byť okolo troch týždňov. Najlepšie je plánovať ich na konci sezóny, to znamená neskoro na jeseň alebo na začiatku zimy, ale nielen. Niekedy v hlavnej sezóne sa stáva, že sa nemôžete pozerať na masážne valčeky, ktorú zdráhate. Po tréningu sa nútite natiahnuť a prevrátiť. Nemáte silu pre jednoduché domáce úlohy, ako je čistenie, umývanie riadu, vyberanie odpadu. Máte problémy so spánkom, nemáte chuť do jedla alebo máte nadmernú chuť do jedla. Trpíte duševným a fyzickým vyhorením. To sú príznaky pretrénovania. Prvým a najdôležitejším príznakom - najmä pre amatérov - je nedostatok vzrušenia alebo motivácie. Cítite sa unavení, tempo sa vo výcviku spomaľuje a dlho nevykonáte žiadny pokrok. A pretrénovaniu sa dá vyhnúť. Stačí pozorovať vlastné telo a počúvať ho. Ak ste pretrénovaní, potrebujete prestávku v prevádzke bez ohľadu na to, v akom štádiu ste. Zdá sa to absurdné v súvislosti s tým, že na vás budú v blízkej budúcnosti čakať súťaže. Nezabudnite, že počas prestávky sa môžete úplne vzdať chodu. To neznamená, že by ste si mali ľahnúť na gauč, ako si môžete precvičiť iné disciplíny. Potom sa nemôžete preťažiť. Nezabudnite trénovať zľahka a nie viac ako dvakrát až trikrát týždenne. cvičebné rohože a bežecké topánky. Ste neustále unavení a podráždení. Do

Zníženie výkonnosti a obnovenie tkanívPrečo je de-výcvik taký potrebný, keď vedie k zníženiu výkonnosti? Kľúčovým ukazovateľom potenciálu každého bežca je tzv VO2 max, ktorý určuje maximálne množstvo kyslíka, ktoré môže telo absorbovať počas intenzívneho cvičenia. Tento parameter ukazuje našu účinnosť, t. J. Nepriamo, ako rýchlo a na ako dlho sme schopní bežať. Účinnosť svalov, mozgu, srdca a celého obehového systému závisí od schopnosti tela absorbovať kyslík. Čím viac kyslíka telo dokáže absorbovať počas cvičenia, tým viac energie máme a čím dlhšie a intenzívnejšie môžeme trénovať, môžeme tak dosiahnuť lepšie výsledky. Po približne 10 dňoch odpočinku max. VO2 max klesne o 1-2%, po 21 dňoch o 4-5%. Množstvo krvi pumpované srdcom za jeden úder sa tiež znižuje o 10% alebo viac v rovnakom časovom období. Obehový systém preto nie je schopný dodávať svaly rovnaké množstvo krvi všade, kde je to potrebné, a preto sa účinnosť znižuje. Kľúčové chemikálie, ktoré sú potrebné na výrobu energie potrebnej na namáhavé cvičenie do 21 dní, klesnú najmenej o 25%. Hra však stojí za sviečku.

Počas zadržiavania telo začne opravné procesy a všetky chyby štruktúry tkanív sa vymieňajú. Všetky sily, ktoré sa podieľali na intenzívnom tréningu, sa "presmerujú" na regeneráciu. Hladiny kortizolu klesajú a obnovuje sa celková rovnováha hormónov (ak je narušená). Po zrušení prípravy sa všetky parametre nadmerne obnovia, keď sa vrátite k príprave. Po prestávke sa nemusíte báť pomalejšieho behu. Pamätajte, že forma je vytvorená pre súťažný deň, a to si vyžaduje čas a pokoj. Okrem toho je v pláne odbornej prípravy zníženie stropu zámerným postupom, ktorý vedie k vytvoreniu ešte lepšej formy pre ďalšiu súťaž. Zmyslom nie je prekonať životné záznamy vo výcviku, ale v súťažiach. Takže po tréningu vstúpte do tréningu jemne a postupne zvyšujte intenzitu.

Počas roTréning svalov, šliach a kostí mal čas na úplnú regeneráciu a obnovu ich štruktúry. V dôsledku toho sa šľachy, svaly a väzy stali ešte silnejšími a pružnejšími, čo sa premietne do budúcich tréningových efektov. Čím silnejšie je telo, tým intenzívnejší môže byť tréning. A čím intenzívnejšie školenie, tým lepšie výsledky. Po tréningu sa nadšenie pre beh vráti a zlepší sa motivácia. A to je kľúč k úspechu.

Zníženie rizika zraneniaAk ste pretrénovaní alebo ste sa nezotavili z maratónu a stále začínate cvičiť, vystavujete vyčerpané telo zraneniam a zraneniam, ktoré vás ohrozujú keď sa nútite cvičiť. V takejto situácii je lepšie si urobiť prestávku na pár týždňov, ako stráviť mesiac po liečbe zranenia a pomaly sa zotavovať.

Čas na reflexiuVoľný čas vám umožňuje premýšľať o tom, aké ciele a výzvy si stanovujete pre seba, či chcete zvýšiť rýchlosť na krátke vzdialenosti alebo vytrvalosť na veľké vzdialenosti. Je to dôležité a zdržiavanie vám s tým môže pomôcť. Okrem toho to ovplyvňuje motiváciu a umožňuje vám získať silu, aby ste sa ešte viac zapojili do odbornej prípravy. Môžete tiež premýšľať o výmene svojho bežeckého vybavenia vo voľnom čase, skontrolovať, či na trhu nie sú nové výrobky, napríklad bežecká obuv alebo spodná bielizeň. termoaktívna. Beh je disciplína, v ktorej sa počíta aj dizajn a pomôcky. Nový monitor srdcového rytmu vás určite bude motivovať počas prvých tréningov po prestávke.

Emocionálny odpočinokČím rýchlejšie spustíte, tým viac ho potrebujete. Okrem fyzickej únavy sa pri tréningu vyskytuje aj únava. Tréningová disciplína a určitý rámec, ktorý si vyžaduje veľa obete od bežca, ako aj opakovanie rovnakých aktivít počas celej sezóny, sú duševne zaťažené. Musíte si tiež oddýchnuť od prísneho tréningu.

Pamätajte, že beh by mal byť zábavný. Pravdepodobne to môžu byť ťažšie chvíle, ale nakoniec je to zábavné a vzrušujúce. Ak nie, zvážte prestávku. Z toho môžu mať len výhody.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi