Zahrievanie pred a strečing po náročnom dni na zjazdovkách
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Zahrievanie pred a strečing po náročnom dni na zjazdovkách
03.08.2020

Zahrievanie pred a strečing po náročnom dni na zjazdovkách

Cieľ warm-up a strechingHlavným cieľom zahrievania pred jazdou
lyžovanie alebo snowboarding bude zvýšenie telesnej teploty, čo ovplyvní flexibilitu svaly a pohyblivosť kĺbov. Správne pripravený motorový prístroj nebude taký náchylný na kmene alebo výrony. Mala by sa zlepšiť aj koordinácia pohybu a hlboký pocit. Všetky tieto faktory prispievajú k zvýšeniu pohodlia pri jazde vďaka väčšej kontrole nad vlastným telom. Tiež bude dôležité vykonať krátke stretnutie, ktoré vám umožní uvoľniť napäté štruktúry a urýchliť tempo regenerácie pred ďalším aktívnym dňom na svahu. Strečing pomôže zmierniť bolesti svalov, ktoré sú populárne bolesti, takže každý nasledujúci deň lyžovania sa využije na maximum.

Dynamic swing swingDobrým nápadom na zahriatie pred lyžovaním je použitie dynamických cvičení, ktoré nielen zvýšia pohyblivosť svalov a kĺbov, ale tiež stimulujú nervový systém. V tomto prípade by mali byť prioritou svaly na nohách. Príkladom cvičenia bude kývanie nôh, predných aj zadných. Počiatočná poloha zahŕňa uchopenie stabilného zábradlia, presunutie vašej váhy na jednu nohu a potom prevrátenie druhej nohy dozadu a dopredu. Pri každom ďalšom opakovaní sa pokúste zvýšiť rozsah pohybu a množstvo energie vloženej do cvičenia. Je potrebné venovať pozornosť bedrovej chrbtici, ktorá by mala počas ťahov zostať nehybná. Po asi tucet opakovaní, môžete zmeniť smer nohy na stranu.

Ohyby trupuPredné ohyby pri státí účinne napínajú celý zadný pás od lýtkových svalov k zadným svalom. Pri rozmiestnení bokov šírky bokov od seba zablokujte kolená a ohnite chrbticu takým spôsobom, aby ste uchopili svaly lýtka, členky alebo, ak je to možné, prsty na nohách. Po ohybe nasleduje predĺženie trupu do polohy s rukami natiahnutými nad hlavou. Cvičenie by sa malo opakovať niekoľkokrát, pričom sa musí dbať na presnosť každého z nich. Zahrievanie by malo byť obohatené o krútenie, ktoré vyžaduje väčšie rozstupy nôh, sklopenie trupu dopredu a striedavo siahajúce diagonálne s nohami.

Stabilizácia a koordinácia motoraCvičenia zamerané na zlepšenie stabilizácie tela a koordinácie motora budú dôležitým prvkom zahrievania. Základom v tomto aspekte budú rôzne verzie dosiek, počnúc klasickou oporou na predlaktí, cez bočné opory a končiac odtrhnutím jednotlivých končatín zo zeme. Pri cvičení je potrebné venovať pozornosť polohe bokov a bedrovej chrbtice a napätie svalov brucha a zadku. Dobrým nápadom na zvýšenie koordinácie je urobiť zákruty alebo mŕtve ťahy na jednej nohe. Potreba udržať si vlastnú telesnú hmotnosť na jednej nohe efektívne stimuluje pocit rovnováhy a zvyšuje povedomie o umiestnení tela v priestore.

Automatická masážPo strávení celého dňa na zjazdovke sa oplatí postarať sa o správnu regeneráciu svalov. Z tohto hľadiska je vhodné spustiť automatickú masáž na lakrosová guľa. Valcovanie štvorhlavého svalu a bicepsového svalu stehien a zadku by malo byť prioritou vzhľadom na najväčšie zaťaženie týchto častí. valec alebo Hlavnou výhodou týchto ošetrení bude odtok odpadových produktov zo svalov, zvýšenie prietoku krvi, ktoré poskytne živiny a zlepší flexibilitu fascie, čo je pod vplyvom nadmerného úsilia a dlhá práca je preťažená. Kĺbom prospeje aj samomasáž. Je vhodné venovať každej svalovej skupine aspoň jednu minútu.

StrečingPo vlastnej masáži sa oplatí ísť na strečing, ktorý bude vďaka predchádzajúcim procedúram omnoho efektívnejší. Základnou pozíciou by malo byť strečing na pohovke, čo robíme v kľačte chrbtom na stenu alebo pohovku, do ktorej položíme jeden z holení, a potom vyhodíme druhú nohu. Toto umiestnenie tela účinne roztiahne štvorhlavý sval stehna. Glutálne svaly by sa mali napínať pri ležaní na chrbte, kde je koleno jednej z nôh priblížené k diagonále ramena. Na druhej strane, bicepsové svaly stehien sa oplatí oddýchnite si položením jednej z pät na stabilnú platformu a potom sa nakloňte dopredu celým svojím telom. Najlepším spôsobom, ako relaxovať extenzory chrbtice, je zaujať polohu dieťaťa, kde obidvomi rukami siahnete čo najviac dopredu, zatiaľ čo sedíte na pätách.

ZhrnutieCelý deň aktivity na zjazdovke je mimoriadne náročné úsilie aj pre najlepšie pripravený organizmus. Bolo by múdre začať lyžovať bez toho, že by ste sa najskôr zahriali. Je tiež veľmi dôležité venovať večeru asi pár minút. Bez týchto dvoch prvkov vystavujeme svoje vlastné telo preťaženiu a zraneniam, ktorých výskyt môže nielen odradiť potešenie z precvičovania aktivity, ale tiež eliminovať šport po dlhé týždne. Je potrebné si uvedomiť, že starostlivosť o vlastné telo a správna príprava na námahu sú investíciou rokov, ktorá sa určite vyplatí vo forme vysokej kvality života a bez bolesti.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi