Blog

03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív...
čítať celé

03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š...
čítať celé

03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
03.08.2020
Zelené telocvične - 10 najlepších vonkajších cvičení
- Výhody kalisteniky
- Vytiahne sa na palicu
- Austrálske výťahy
- Kliešte na koľajniciach
- Čerpadlá na plošine
- Nástavce na stojky na ruky
- Vyrovnávacie predlaktia na zábradlí
- Kučery predlaktia s držadlami
- Bulharský drep
- 1/2 GHR (zdvih glute ham)
- Závesné L-posadiť sa
Výhody kalisteniky
Školenie v zelených telocvičniach má svoje obmedzenia, pokiaľ ide o výber cvičení, ale má aj mnoho výhod. Väčšina cvičení patríme do skupiny viacpočetných kĺbových cvičení, čo znamená, že jedným pohybom zapojíme čo najviac svalov. To sa premietne do zvýšenia sily, zlepšenia vzhľadu našej postavy, produkcie anabolických hormónov, ktoré budujú svaly a spaľovanie tukov, a veľkého výdaja energie, a teda - množstva spálených kalórií.
Tréning telesnej hmotnosti sa považuje za jednu z najzdravších foriem tréningu odporu, ktorú si môžete zvoliť. Rovnako ako pri každom tréningu, základným princípom, ktorý by sme mali dodržiavať, je presné technické cvičenie. každé opakovanie . V opačnom prípade sa výrazne zvyšuje riziko zranenia. Keď sa ukáže, že sme príliš slabí na to, aby sme vytiahli bar, nemá zmysel pokúšať sa robiť toto cvičenie za každú cenu. Lepším riešením bude použitie jednoduchších variantov, ktoré budujú prvé základy našej sily a efektívnosti kontrolovaným a bezpečným spôsobom, aby sme mohli bez problémov zdvihnúť tyč.
Vytiahnutie
Pravdepodobne najznámejší a porovnávaný s cvičením v prírode. V závislosti od dostupných možností tyče, najbežnejšie sú pull-upy, ktoré sú pre väčšinu z nich najťažšou formou pull-upov, ktoré sú omnoho ľahšie, a pull-upy s kladivom alebo neutrálnou priľnavosťou. Menej často, ale tiež sa môžeme stretnúť so zmiešaným úchopom, keď jedna ruka drží tyč s úchopom a druhá s úchopom.
Hlavnými časťami, ktoré pracujú na sťahovacích pásoch, sú samozrejme aj chrbát, predlaktie, ramenné svaly, biceps, a ak máme stabilizovanú postavu, priečny brušný sval a zadok.
Správne vykonanie ťahu sa vždy začína voľným poklesom. Stabilizujeme celú postavu miernym nakláňaním panvy (viac-menej rovnaký pohyb ako pes pri zatočení chvosta), vďaka čomu bude naše telo schopné pracovať ergonomickejšie. Pred pohybom sa zhlboka nadýchneme do bránice, ktorú držíme, až kým cez bradu neprejdeme cez čiaru tyče, potom ústami dôjde k výbušnému výdychu. Membránové dýchanie podporuje činnosť priečneho brušného svalu, čo vedie k lepšej stabilizácii a väčšej sile, zatiaľ čo nerovnomerné príliš plytké dýchanie môže spôsobiť zlyhanie tohto cvičenia.
Po umiestnení tela začneme ťažný pohyb potiahnutím lopatiek k sebe smerom do stredu chrbtice a súčasne ich nasmerujeme mierne nadol, pričom vykonávame celý rozsah pohybu. Pokúšame sa vykonať spúšťací pohyb riadeným, mierne pomalým spôsobom ako pri skutočnom vytiahnutí. Natiahnite ruky úplne, aby ste naplno využili potenciál negatívnej / excentrickej fázy, pretože to je najdôležitejšia súčasť práce na vytvorenie sily alebo posilnenie chrbta samotného. Iba úplné technické opakovania uľahčia vytiahnutie v budúcnosti a naša silueta sa zmení podľa očakávania.
Australian Pull-ups
Nie každý má dosť sily na to, aby mohol vytiahnuť palicu. Na tento účel môžeme použiť jednoduchší formulár - tzv Austrálske pull-upy.
Postavili sme telo do 45-stupňového uhla, čím viac sily, tým nižšie môžeme ísť, čím je cvičenie náročnejšie. Dajte nohy bokom šírku od seba. Všetko ostatné je podobné bradám v plnom prúde. Umiestnite panvu, dotiahnite brucho, zadok a potom potiahnutím lopatiek nadol potiahnite zábradlie. Pamätáme si na dýchanie a predlžovanie negatívnej fázy pohybu.
Toto cvičenie sa môže použiť na vytvorenie správneho vzoru príťažlivosti, správnej postupnosti napätí alebo založenia sily. Bude to tiež perfektné ako doplnkové cvičenie, ďalej v poradí vo výcvikovom pláne, napríklad po jeho ukončeníséria plných ťahov.
Ďalšie kliky, ktoré je potrebné vykonať v zelených telocvičniach, sú populárne cvičenia. Rovnako ako úchytky posilňujú a rozširujú naše chrbát, úchytky účinne budujú hrudník a tricepsy. Posledne uvedené svaly sú veľmi dôležité, najmä pre mužov, ktorí trénujú, aby mali väčšie ruky. Koniec koncov, triceps je prakticky ⅔ objemu samotnej ruky. Dostatočne veľký počet kvapiek v kombinácii s vhodnou stravou sa premietne do ich lepšieho vzhľadu. V závislosti od polohy tela na koľajniciach môžeme viac stimulovať hrudník, ak dáme trup viac do uhla, alebo tricepsové svaly paže, ak si udržíme vzpriamenejšiu polohu.
Cvičenie začneme lezením na zábradlie, ohýbaním lakťov a znížením celého tela. Ramenné lopatky potiahnite smerom dovnútra a nadol smerom k sebe. Zatlačili sme sa na zábradlie, ako keby sme ich chceli rozbiť na polovicu. Pravou rukou vyvíjajte tlak v smere hodinových ručičiek a ľavou rukou v opačnom smere.
Push-up na krok
Ak ste príliš slabí na správne vykonávanie dipsov, stojí za to použiť dva varianty push-upov, ktoré ovplyvnia rovnaké svalové skupiny. takže v budúcnosti budeme môcť vykonávať cvičenia na zábradliach. Verzia s použitím lavice bude ideálna pre ženy, ktoré sú prirodzene charakterizované slabším ramenným pásom.
Umiestnite telo do priamky, ramená mierne širšie ako ramená. Panvu sme nastavili do neutrálnej polohy, zhlboka sa nadýchli a celé telo sme spustili nadol. Platia rovnaké pravidlá ako pre dipy. Ak však pre nás nie je ťažké vykonávať bežné kliky, môžeme túto úlohu skomplikovať tým, že naše nohy položíme na výrazné vyvýšenie vo forme lavičky alebo zábradlia.